Kolagen

Czym jest kolagen i dlaczego ma tak pozytywny wpływ na nasze zdrowie?

Kolagen jest niezbędny!

To główne białko tkanki łącznej i podporowej. Buduje nasze ścięgna, mięśnie, tkankę kostną i chrzęstną, wiązadła i tarcze międzykręgowe. Kolagen odpowiada również za elastyczność i sprężystość skóry, czyniąc ją młodą, jędrną i mniej podatną na procesy starzenia się. Wygładza zmarszczki i zapobiega powstawaniu nowych. Kolagen ma też olbrzymi wpływ na włosy i paznokcie, przyczyniając się do ich regeneracji, nawilżenia, sprężystości i poprawy ich struktury.

czym-jest-kolagen
suplementacja kolagenem

Dlaczego suplementacja kolagenem jest tak ważna?

Kolagen w naturalny sposób przyspiesza gojenie się ran i oparzeń, warunkuje też skuteczne zanikanie blizn i rozstępów. Niestety, nasz organizm jest w stanie wytwarzać dostateczne ilości kolagenu tylko do 25-go roku życia. Z czasem jego produkcja maleje o około 3% rocznie

Ważne!

Palenie papierosów, przebywanie na palącym słońcu oraz złe diety niedostarczające odpowiednich ilości białka, czynią, że produkcja kolagenu wraz z wiekiem drastycznie maleje!

Przyjmowanie Kolagenu Aurosa przyczynia się do:

osoba pracujaca

Zmniejszenia ryzyka urazów

zdrowie

Przyśpieszenia gojenia ran i zanikania blizn

rehabilitacja

Poprawy sprawności stawów, ścięgien i więzadeł

dieta

Wspomagania odbudowy tkanki chrzęstnej i kostnej

menopauza

Spowolnienia procesu starzenia się, ujędrnia skórę i wygładza zmarszczki

Kolagen łagodzi bóle stawów

Gdy chrząstki stawowe z wiekiem słabną, możesz odczuwać sztywność i ból. Suplementacja kolagenu może zmniejszyć ból stawów oraz łagodzić objawy zapalenia. Uczestnicy badania przeprowadzonego w 2009 roku brali przez 90 dni naturalny kolagen. W wyniku suplementacji objawy choroby zwyrodnieniowej stawów zmniejszyły się o 40%, a ich intensywność spadła o 33 %.

Suplementacja kolagenu zatrzymuje, a nawet cofa starzenie się skóry

Jedną z najbardziej spektakularnych korzyści z jedzenia kolagenu jest jego zdolność do upiększania w kierunku promieniującej, żywej skóry. Według badania opublikowanego w 2014, wśród losowo wybranych kobiet w wieku 35-55 lat, 46 z 69 otrzymały suplement w postaci hydrolizatu kolagenu. 23 kobiety dostały placebo. Po 4 tygodniach kobietom jedzącym suplement kolagenu poprawiła się elastyczność skóry.

Kolagen pomaga budować mięśnie i odchudza z tłuszczu

Kolagen jest głównym składnikiem tkanki mięśniowej, więc ma olbrzymi wpływ na budowanie masy mięśniowej. Kolagen zawiera również stężoną ilość glicyny , aminokwasu biorącego udział w syntezie kreatyny. Dzięki temu dostarcza mięśniom paliwa niezbędnego do treningu i regeneracji.

Podczas badania w 2015 roku, u 53 starszych panów z sarkopenią wieku podeszłego (utrata masy mięśniowej z powodu starzenia się), po 12 tygodniach suplementacji kolagenu wraz z wykonywaniem treningu siłowego, odnotowano sporą utratę masy tłuszczowej przy jednoczesnym wzroście siły mięśniowej.

Kolagen naturalny Aurosa poprawi kondycję twojego układu pokarmowego

Kolagen zawarty jest także w tkance łącznej jelit i może znacznie wzmocnić ochronną wyściółkę przewodu pokarmowego. Jest to niezwykle istotne, ponieważ zmiany w funkcji bariery jelita, zwane nieszczelnym lub przepuszczalnym jelitem, mogą doprowadzić do dostania się toksyn do krwioobiegu. To z kolei może doprowadzić do stanu zapalnego.

Zwiększając spożycie kolagenu pomagasz sobie wzmacniać, odbudowywać i uelastyczniać tkankę łączną, dzięki czemu Twoje jelita uszczelniają się.

Który kolagen wybrać?

Kolagen rybi typu I posiada strukturę białkową niemal identyczną z kolagenem ludzkim. W jego składzie wyróżnić można aminokwasy takie jak prolinę, hydroksyprolinę, hydroksylizynę i glicynę. Jego budowa i właściwości chemiczne wymagają do skutecznego działania obecności witaminy C.

suplementacja kolagenem

Naturalny Kolagen rybi ma Idealny skład, czyli...

W związku z tym, że w skład produktu wchodzi kwas L-askorbinowy (witamina C) w produkcie mogą pojawiać się przebarwienia. Kwas L-askorbinowy to silny antyutleniacz, który pod wpływem działania tlenu przekształca się odwracalnie w kwas dehydroaskorbinowy, co może powodować powstawanie przebarwień. Kwas L dehydroksyaskorbinowy jest utlenioną formą kwasu L-askorbinowego. Obie formy – zredukowana i utleniona – to cząsteczki bilogicznie czynne, posiadające taką samą aktywność biologiczną.

Zważając na powyższe, przebarwienie surowca w kapsułkach jest procesem naturalnym i odwracalnym – kwas askorbinowy – kwas dehydroksyaskorbinowy to specyficzny układ zachowujący swoją aktywność biologiczną.

Podsumowując – produkt jest całkowicie bezpieczny, zawiera deklarowaną ilość kwasu L-askorbinowego a przebarwienie surowca nie wpływa na jego jakość.

Tylko certyfikowany, naturalny kolagen rybi Aurosa gwarantuje poprawę Twojego zdrowia

Hydrolizat kolagenu rybiego typu I, produkowany jest według niezmiennej receptury od 1839r.

W porównaniu do popularnych na rynku produktów opartych o kolagen pochodzenia wieprzowego i wołowego, wyróżnia się doskonałą przyswajalnością i nie powoduje reakcji alergicznych.

Naturalny kolagen wspomaga regenerację ścięgien, mięśni i kości. Jest nieoceniony przy leczeniu urazów i w procesie gojenia ran. Pomaga także w odbudowie skóry, włosów i paznokci – jest głównym składnikiem tkanki łącznej.

Skład: Hydrolizat kolagenowy ze skór rybich, siarczan chondroityny, siarczan D-glukozaminy 2KCI, witamina C.
Data ważności: 01.2022

Dawkowanie i sposób użycia


Opinie naszych klientów

“Bardzo polecam produkty Aurosa :) doskonałe dla osób które chcą dbać o swoje zdrowie a przez swoją pracę zawodową spędzają dużo czasu za biurkiem, co prowadzi do problemów z kręgosłupem i stawami. Naturalne składniki, mnóstwo korzyści dla organizmu i polski producent - to mnie przekonuje w 100 %”

Joanna Długosz - facebook

“Jestem bardzo zadowolona z kolagenu firmy Aurosa. Po namowie brata zaczęłam je stosować i zauważyłam dużą poprawę w kondycji moich stawów kolanowych. Dodatkowym plusem jest to, że pomogły na skórę i włosy.”

Agnes Kaem - facebook

“Serdecznie polecam produkty Aurosa. Systematyczne stosowanie zaowocowało zauważalną poprawą stanu mojej skóry, włosów i paznokci, ponadto w niepamięć odeszły powracające infekcje. Nie zamienię na nic innego.”

Dominika Ćwiertniewicz - facebook

“Polecam, od dwóch lat zażywam i czuję się dużo lepiej. Nowe opakowanie świetnie się prezentuje. Właśnie zamówiłam jako prezent urodzinowy dla mojej mamy. Dziękuję za miły kontakt.”

Kasia Kroll - facebook

Razem taniej

razem taniej

Ważne sprawy |    Regulamin    Polityka Prywatności    Dostawa i płatności   

Zapraszamy na nasz profil Facebook