Kolagen

Kolagen to główne białko tkanki łącznej i podporowej. Buduje nasze ścięgna, mięśnie, tkankę kostną i chrzęstną, wiązadła i tarcze międzykręgowe. To on także odpowiada za elastyczność i sprężystość skóry, czyniąc ją młodą, jędrną i mniej podatną na procesy starzenia się. Wygładza zmarszczki i zapobiega powstawaniu nowych. Ma też niemały wpływ na włosy i paznokcie, przyczyniając się do ich regeneracji, nawilżenia, sprężystości i poprawy ich struktury.

Kolagen w naturalny sposób przyspiesza gojenie się ran i oparzeń, warunkuje też skuteczne zanikanie blizn i rozstępów. Niestety, nasz organizm jest w stanie wytwarzać dostateczne ilości kolagenu tylko do 25-go roku życia. Z czasem jego produkcja maleje o około 3% rocznie.

Kolagen rybi typu I posiada strukturę białkową niemal identyczną z kolagenem ludzkim. W jego składzie głównie wyróżnić można aminokwasy takie jak prolinę, hydroksyprolinę, hydroksylizynę i glicynę. Jego budowa i właściwości chemiczne wymagają do skutecznego działania obecności witaminy C.

W związku z tym, że w skład produktu wchodzi kwas L-askorbinowy (witamina C) w produkcie mogą pojawiać się przebarwienia. Kwas L-askorbinowy to silny antyutleniacz, który pod wpływem działania tlenu przekształca się odwracalnie w kwas dehydroaskorbinowy, co może powodować powstawanie przebarwień. Kwas L dehydroksyaskorbinowy jest utlenioną forma kwasu L-askorbinowego. Obie formy – zredukowana i utleniona – to cząsteczki bilogicznie czynne, posiadające taką samą aktywność biologiczną. Zważając na powyższe przebarwienie surowca w kapsułkach jest procesem naturalnym i odwracalnym – kwas askorbinowy – kwas dehydroksyaskorbinowy to specyficzny układ oksydo-redukcyjny zachowujący swoją aktywność biologiczną. Podsumowując – produkt jest całkowicie bezpieczny, zawiera deklarowaną ilość kwasu L-askorbinowego a przebarwienie surowca nie wpływa na jego jakość.

Hydrolizat kolagenu rybiego typu I

Hydrolizat kolagenu rybiego typu I, produkowany ze skór rybich we Francji przez firmę Weishardt Group, powstałą w 1839 roku.

W porównaniu do popularnych na rynku produktów opartych o kolagen pochodzenia wieprzowego i wołowego, wyróżnia się doskonałą przyswajalnością, nie powoduje także reakcji alergicznych.

Naturalny kolagen wspomaga regenerację ścięgien, mięśni i kości. Jest nieoceniony przy leczeniu urazów i w procesie gojenia ran. Pomaga także w odbudowie skóry, włosów i paznokci – jest głównym składnikiem tkanki łącznej.

Ma niebagatelny wpływ na młody, świeży i zdrowy wygląd.
Hydrolizat kolagenu rybiego typu I to naturalny kolagen najwyższej jakości.

Przyjmowanie Kolagenu Aurosa przyczynia się do:

  • Zmniejszenia ryzyka urazów
  • Poprawy sprawności stawów, ścięgien i więzadeł
  • Wspomagania odbudowy tkanki chrzęstnej i kostnej
  • Przyśpieszenia gojenia ran i zanikania blizn
  • Poprawy elastyczności i sprężystości skóry
  • Spowolnienia procesu starzenia się
  • Ujędrnienia skóry i wygładzenia zmarszczek

Skład

Hydrolizat kolagenowy ze skór rybich, siarczan chondroityny, siarczan D-glukozaminy 2KCI, witamina C.
Data ważności: 01.2022

kolagen

Razem taniej

razem taniej

Ważne sprawy |    Regulamin    Polityka Prywatności    Dostawa i płatności   

Zapraszamy na nasz profil Facebook